Ve svém prvním článku jsem popsala, jak byly pyramidy v Bosně objevené, jak probíhal výzkum od r. 2005 až po současnost i jaký postoj k tomuto objevu zaujala vědecká komunita. Slíbila jsem napsat i o tom, co jsem na místě vnímala a tento článek už 4 roky odkládám, protože informace, které mi tam přišly v podobě intenzivních snů, vhledů a periferních vpádů, jsou zkrátka přes čáru a nevím co s nimi. Mé zážitky z této lokality mi hodně nabouraly můj  vědecký světonázor a zároveň jsou v rozporu i s nadšenci, kteří se do Bosny jezdí „léčit“. Mé vjemy souvisely s tím, kdo vlastně pyramidy postavil, k čemu sloužily a jakou roli jsme tam hráli my – lidé. 

Úvod o tom, jestli pyramidy v Bosně jsou či ne už přeskočím. Jděte se tam podívat, prostudujte si reporty a vytvořte si vlastní názor. Mne tento fenomén natolik zaujal, že jsem se tam v r. 2017 vybrala, 10 dnů jsem tam pobyla a jeden z důvodů, proč nepochybuji o existenci pyramid je zkrátka to, že je lze vnímat. A pokud něco vnímám, beru to vážně a  tvoří to pro mne základ evidence.

Pyramidy v Bosně: cesta na Pyramidu slunce.

Cesta na Pyramidu slunce

Ze zkušenosti s učením energy readingu vím, že i vnímání energetických fenoménů má objektivní základ. Pokud to samé vnímá více lidí, jejich vjemy budou individuálně zabarvené, v zásadě se ale mohou na rámci vnímaného shodnout. Já jsem své vjemy konfrontovala s vnímáním dalších lidí, jednak na místě a jednak ty následující 4 roky, kdy jsem se snažila srovnat si celou tu podivnost v hlavě. Celý areál bosenských pyramid je uměle vybudovaný. Šla jsem tam se spoustou otevřených otázek a odpovědi přicházeli rychleji a jinak, než jsem si uměla představit.

Působení bosenského údolí pyramid

Během mého pobytu v městečku Visoko jsem měla velmi intenzivní sny, zvláštní periferní vjemy a obrazy, které se mi vynořovaly na jistých místech. Celé údolí má velmi silné energetické pole, po pár dnech jsem to už nemohla vydržet. Byl to takový pocit, jako byste měli energetický obvod dimenzovaný na 220 V, v síti je ale 440 V. Některá místa, obzvláště Pyramida slunce, mají ještě mnohem silnější pole, a i když jsem tam zašla vícekrát, vždycky mi to rovnou „vybilo pojistky“, cítila jsem se vypnutá a vůbec mě to ke vnímání této dominanty nepustilo.

Pyramidy v Bosně: mé nejsilnější energetické místo.

Pro mě bylo energeticky nejvýznamnější toto místo nedaleko Pyramidy slunce.

 

Euforie či paranoia z bosenských pyramid

Psala jsem již, že na místo putuje spousta lidí kvůli léčivému a duchovnímu potenciálu areálu. Semir Osmanagič prezentuje na svých přednáškách mnoho měření, které mají doložit léčivé účinky pobytu v tunelech Ravne. Prezentuje případy zlepšení dýchání, krevního obrazu, vyčištění aury či harmonizace čaker. Nezpochybňuji to, ale obrazy, které se mi ukazovaly ve vztahu k různým částem areálu, vůbec tak pozitivní nebyly.

Ve snech a v periferním vnímání se mi opakovaně ukazovaly jiné humanoidní bytosti, které se od nás lišily především podlouhlým tvarem hlavy a delšími končetinami. Byla jsem z toho docela znepokojená, protože s tímto typem bytostí jsem se ještě nepotkala.

Když jsem se u tunelů se Semirem Osmanagičem potkala osobně, musela jsem utíkat, aby mě neviděl. Něco, co lze na něm vnímat jen v kratičkém mžiku obvykle v periferním vidění, mě opakovaně vrací k podezření, jaké zájmy odkrýváním bosenských pyramid vlastně sleduje.

V tunelech jsem měla pocit, že fakt není dobré je odkrývat a že k tomu, že jsou zahrabané, je dobrý důvod. Léčit se mi tam nechtělo, protože mi vadilo, že tam energie vůbec neproudí nahoru a dolů, jak je to normálně, ale do stran a jak je celý komplex tunelů vybudovaný tak, aby energii urychloval a v jistém místě odrazil pryč.

Na vrcholku Pyramidy slunce je opravdu silný energetický louč a nejvíce mě trápila otázka: Kam a co vysílá? A kdo je na druhé straně?

Kdo pyramidy v Bosně tedy postavil?

Když se na to někdo ptá, Semir Osmanagič odpovídá, že to byla vyspělejší kultura, která to uměla s kvalitním betonem a uměla pracovat s energií. To je vlastně dobrá odpověď, která nikoho nezvedne ze židle a nikdo ji nemůže hned vyhlásit za konspiraci. Ale možná lze vnímat a říct mnohem více.

Já jsem odpověď dostala, když jsem vylezla na Pyramidu měsíce. Tato pyramida je tvořená stupňovitými terasami a na jejím vrchu je dlouhá a rozsáhlá plošina vydlážděná kamenem. A tam to přišlo, najednou mě to přepadlo.

Viděla jsem tam, jako jsme my lidé-otroci stavěli tuto plošinu pro jinou rasu humanoidů s podlouhlým tvarem lebky a končetin. Tato rasa, objevující se i v mých snech, komplex vybudovala a na plošině Pyramidy měsíce přistávala se svou „lodí“.

Viděla jsem, že jsme byli vytvoření jako otroci touto rasou pro to, abychom postavili a obsluhovali tento „energetický stroj“ a abychom zabezpečovali těžbu jakési rudy.

Viděla jsem, že jsme byli vytvoření tak, abychom zastali fyzickou práci a uměli se rozmnožovat a že nám byly záměrně odebrané všechny „vyšší schopnosti“ jako myšlení, vědomí, vnímání, způsoby komunikace, kterými tato pokročilejší rasa disponovala.

Viděla jsem celou naši lidskou historii jako snahu vymanit se z této naší otrocké pozice. Zaplavil mě pocit, že jsme otroci a že jsme se navzdory vší snaze a tisíciletím evoluce vědomí nedostali na úroveň těch, kteří nás vytvořili.

Stála jsem tam, třásla jsem se vztekem a smutkem a můj rozum zároveň vyvracel vše, co jsem právě vnímala. Některé vjemy ale mají v sobě takovou nálož pravdy, že se už nikdy nemůžete vrátit do bodu, jak to bylo předtím. Tento můj zážitek z Pyramidy měsíce je jedním z nich.

 

Co s vizí z Pyramidy měsíce?

Beru to vážně? Věřím tomu? Je to tak daleko od toho, co bych si mohla představit, že sama nevím. Před lety jsem koukala na Stephena Hawkinga a jeho skvělý dokument Are we alone? a smála jsem se jeho argumentaci, proč určitě nejsme ve vesmíru sami. Jenomže naše současné paradigma je takové, že jakmile někdo začne mluvit o mimozemšťanech, jiný si už ťuká na čelo.

Na světě přibývá množství fenoménů, které v rámci našeho současného paradigmatu neumíme vysvětlit. Takové jevy se marginalizují, utajují, překrucují, ostrakizují. Myslím si, že během několika desetiletí začneme připouštět i jiné verze lidského původu a vývoje na Zemi. Třeba nás vytvořila jiná rasa, která to uměla s betonem, energií a asi i s  dalšími věcmi… Třeba jsme pak byli ponecháni vlastní evoluci a dnes jsme už někde jinde. Proč ne? Přišlo by mi lepší říkat, že nevíme, jak to bylo. Vytváříme hypotézy na základě toho, co víme a ty se v průběhu věků mění. Víme toho ale málo, velmi málo.

Yasmin v areálu bosenských pyramid, r. 2017

Takže po mé návštěvě pyramid v Bosně, nevím, kdo je postavil, budu se muset podívat na nějaké ty konspirační weby, co je to za rasu… Kam jinam se podívat? Nevím, jestli to, co jsem psala, bude někdy možné dokázat. Ale po tomto svém výletě připouštím mnohem širší horizont reality, která byla předtím mimo můj záběr.